loader
var-alt

40 lat BMW M Driving Experience. Pasja i doświadczenie.

var-alt

BMW M Driving Experience.

BMW M Driving Experience jest częścią BMW M GmbH. Już od 1977 roku, jako dostawca kursów szkoleniowych dla kierowców, umożliwia rozwijanie pasji i zdobywanie doświadczenia za kierownicą BMW.

BMW M Driving Experience oferuje około 50 różnych szkoleń i kursów w ponad 30 krajach na całym świecie, realizowanych pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. BMW M Driving Experience zapewnia uczestnikom zdobywanie zaawansowanych umiejętności z zakresu bezpiecznej i dynamicznej jazdy w różnych - również skrajnych - warunkach drogowych. Szkolenia BMW M Driving Experience to także niezapomniane emocje za kierownicą BMW na torze, które teraz są dostępne również w Polsce.

3 LUTEGO 1976: FAZA STARTOWA.

Zarząd BMW postanawia utworzyć "School for Drivers". W tym samym roku nawiązano kontakt z osobami, które mogły zapewnić profesjonalną realizację tej decyzji. W sierpniu 1976 r. Jochen Neerpasch, ówczesny dyrektor zarządzający BMW Motorsport GmbH, oraz Börries von Breitenbuch, długoletni sekretarz działu motoryzacyjnego Automobilclub von Deutschland (AvD), uzgodnili koncepcję wspólnego planowania programów szkoleniowych. Neerpasch mianował Von Breitenbucha na stanowisko Dyrektora Szkoleniowego. Rauno Aaltonen, profesjonalny kierowca rajdowy z Finlandii, został pierwszym Głównym Instruktorem.

22 kwietnia 1977: Narodziny programu BMW Driving Safety Training.

W tym dniu pierwsi uczestnicy wzięli udział w szkoleniach na BMW 320i. Było to pierwsze z 15 szkoleń oferowanych przez BMW School for Drivers, każdorazowo dla grupy 20 uczestników.

1991: Zielone światło dla BMW Snow Experience.

W 1990 r. porozumienie pomiędzy Josefem Bücherlem, jednym z inicjatorów BMW Driver Training, a Hansem Falknerem, dyrektorem luksusowego 5-gwiazdkowego hotelu "DAS CENTRAL ALPINE". LUXURY. LIFE", położonego w austriackim mieście Sölden, dało sygnał do rozpoczęcia zimowego programu treningowego w Ötztal. Pierwsze szkolenie miało miejsce w 1991 roku. Od tego czasu kilka tysięcy szkoleń BMW Snow Experience odbyło się w najwyżej na świecie położonym zimowym centrum szkoleniowym na wysokości prawie 3000 metrów. Wszystko zaczęło się od sześciodniowych imprez, podczas których narciarstwo było równie ważne jak szkolenie kierowców. Obecnie programy szkoleniowe oparte są na szerokim spektrum najnowszych pojazdów BMW - od BMW M4 po BMW X5. W 2016 roku BMW i MINI Driving Experience oraz "DAS CENTRAL ALPINE". LUXURY. LIFE", zarządzany obecnie przez Angelikę Falkner, wspólnie zorganizowali ekskluzywne wydarzenie jubileuszowe z okazji 25-lecia szkoleń. Oprócz wyjątkowych wydarzeń szkoleniowych dla kierowców, prowadzonych przez kierowców BMW DTM, i ekscytujących wypraw narciarskich, uczestnicy mogli w pełni korzystać z luksusowych udogodnień hotelu i kuchni wyróżnionej gwiazdkami Michelin.

1991: "FIT FOR THE ROAD" - SZKOLENIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH KIEROWCÓW.

We współpracy z czołowymi niemieckimi gazetami codziennymi, BMW i MINI Driving Experience uruchomiły program szkoleniowy dla mniej doświadczonych posiadaczy prawa jazdy w wieku 18-25 lat. Młodzi kierowcy nauczyli się prawidłowo obsługiwać samochód na specjalnych szkoleniach. Był to istotny wkład gazet codziennych i BMW Driver Training w zwiększenie pewności, odpowiedzialności i bezpieczeństwa na drogach. Gazety oferowały szkolenia, a BMW profesjonalnie realizowało ich treść w atrakcyjnych cenach. Do tej pory nie powstał program, który mógłby być do niego porównywany.

1997: OTWARCIE BMW DRIVER TRAINING CENTRE.

Program BMW Driver Training znajduje nowe miejsce do szkoleń na lotnisku w Monachium. 63 000 metrów kwadratowych ośrodka, oferuje zupełnie nowe opcje treningowe i oznacza początek nowego etapu w rozwoju koncepcji BMW i MINI Driving Experience. Wcześniej szkolenia odbywały się na terenie innego lotniska w regionie - Monachium-Riem.

1997: MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIE W BMW GROUP INSTRUCTOR ACADEMY.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku BMW i MINI Driving Experience zyskały międzynarodowy charakter. Najważniejszym priorytetem było przeniesienie do innych krajów wysokich standardów opracowanych przez BMW M GmbH w Monachium. Stało się to powodem do założenia BMW Group Instructor Academy w 1997 roku. Przyszli instruktorzy uczyli się tam wszystkich umiejętności, zgodnie z precyzyjnie określonymi przez BMW Group standardami.

1999: BMW AND MINI DRIVING EXPERIENCE PODBIJA LEGENDARNY ‘NORDSCHLEIFE’.

Od 1999 roku szkolenie kierowców odbywa się również na torze Nürburgring, siedzibie BMW Testing Center - gdzie inżynierowie BMW przez lata przeprowadzali niezliczone testy. Pierwszym modelem, którym klienci bezpiecznie przejechali przez "Zielone piekło" w Nordschleife z instruktorem u ich boku, było BMW Z3 M Coupé. Fascynacja i emocje związane z tymi wydarzeniami w "Pierścieniu" bardzo szybko doprowadziły do tego, że stały się stałym elementem programu. Dziś imprezy szkoleniowe Nordschleife nadal należą do najpopularniejszych punktów programu BMW i MINI Driving Experience.

2000: PRZYGODA Z BMW X5.

Latem 2000 roku pierwsza wycieczka BMW X5 Adventure Tour odkrywała Góry Atlas i Pustynie Maroka. Później dołączyły do nich wycieczki do innych miejsc w Afryce, takich jak Kenia, Namibia i Botswana. Dziś BMW Tour Experience oferuje również ekscytujące i luksusowe wycieczki przez Namibię i Afrykę Południową. Jak zawsze, niezawodną i ekskluzywną gwiazdą każdej trasy jest najnowsza generacja BMW X5.

2003: MINI PODBIJA ŚWIAT SZKOLEŃ DLA KIEROWCÓW.

Rok 2003 to początek zupełnie nowego programu szkoleń dla kierowców jeżdżących MINI. Spektrum obejmuje treningi bezpieczeństwa, zabawę i emocje na torze wyścigowym. To doskonała okazja, żeby poznać możliwości nowego MINI, ale też poczuć gokartową frajdę z jazdy.

2006: WYPRAWA DO ARJEPLOG.

Wraz z otwarciem Centrum Testowego Arjeplog, BMW Ice Training przeniósł się z Finlandii do Szwecji. Otwarte przestrzenie jezior lodowcowych stwarzają idealne warunki do spektakularnych treningów driftowych z modelami BMW M, które są wyposażone w kolce. Lokalizacja ma również swoją szczególną funkcję. Uczestnicy mają okazję zobaczyć tajne prototypy wszystkich głównych producentów samochodów, którzy testują zdolności swoich najnowszych modeli na lodzie i śniegu. Kolejną atrakcją jest sceneria w pobliżu koła podbiegunowego.

2012: OTWARCIE BMW AND MINI DRIVING ACADEMY W MAISACH.

BMW i MINI Driving Experience znajdują nową siedzibę. Staje się nią dawne lotnisko w Maisach, około 30 km na zachód od Monachium. Startowały stąd najpierw samoloty wojskowe, a później loty komercyjne. Obecnie to jeden z najbardziej imponujących ośrodków bezpieczeństwa jazdy na południu Niemiec. 130-hektarowa przestrzeń to spełnienie marzeń dla fanów motoryzacji. Najciekawszy obszar to 1,8-kilometrowy tor i liczne dynamiczne tereny do prowadzenia wszelkiego rodzaju treningów na żywo. Driving Academy jest jednak czymś więcej niż zwykłym miejscem szkolenia w zakresie bezpieczeństwa jazdy. To również doskonałe miejsce spotkań z pracownikami, klientami lub partnerami biznesowymi.

2014: W STRONĘ PRZYSZŁOŚCI - PIERWSZE SZKOLENIA Z SAMOCHODAMI ELEKTRYCZNYMI.

Dzięki BMW i3 eDrive Experience, BMW staje się pierwszym producentem samochodów klasy premium, oferującym wyjątkowe wrażenia z prowadzenia pojazdu napędzanego elektrycznie: BMW i3 eDrive Experience. W BMW i MINI Driving Academy w Maisach uczestnicy uczą się wszystkiego o BMW i3, by w pełni docenić tę nową koncepcję mobilności. Następnie mają możliwość poprowadzenia BMW i3 na dwóch placach treningowych i na torze. W kolejnych latach program został rozszerzony o szkolenia z rewolucyjnego sportowego BMW i8 z napędem hybrydowym typu plug-in.

2015: PIERWSZA CERTYFIKACJA INTERNATIONALEN BMW M DRIVING EXPERIENCE JAKO CENTRUM KOMPETENCJI.

Jednym z pierwszych efektów decyzji zarządu o umiędzynarodowieniu BMW i MINI Driving Experience była certyfikacja międzynarodowego ośrodka BMW M Driving Experience w Holandii. Upoważnia to holenderską placówkę do prowadzenia działalności ze znakiem jakości "BMW M Driving Experience, Oficjalny Partner BMW M". Jest to zarazem niezwykle ważne narzędzie kształtowania i umacniania wizerunku marki BMW. Proces certyfikacji obejmuje m.in. kadrę instruktorów, tematykę oraz zagadnienia związane z organizacją szkoleń. Na początku 2017 roku powyższy certyfikat uzyskały również BMW Performance Center East i BMW Performance Center West w USA.

NOWE PERSPEKTYWY: ROZSZERZENIE PROGRAMU MULTIDAY TOUR W AFRYCE.

W 2017 r. BMW i MINI Driving Experience miały swój pierwszy Multiday Tour w RPA. Krajobraz Południowej Afryki zapiera dech, zwłaszcza z wnętrza w pełni wyposażanego BMW X5. Jakość premium widać także w organizacji imprezy oraz kuchni oferowanej uczestnikom. Pierwszorzędne jedzenie, napoje i przystanki w ekskluzywnych hotelach i domkach sprawiają, że South Africa Multiday Tours to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Oferta Namibia Multiday Tour wciąż jest rozbudowywana i oferuje wybór ośmiu lub jedenastodniowych tras wypełnionych przygodą i bezkonkurencyjnym luksusem. W 2018 roku program został rozszerzony o Botswana Multiday Tour.

2019: Start BMW M Driving Experience w Polsce.

W 2019 r. otworzyliśmy BMW M Driving Experience w Polsce. Szkolenia i treningi z zakresu doskonalenia umiejętności kierowców odbywają się w specjalnie przygotowanych Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy (Bednary i Modlin) oraz na torze wyścigowym Silesia Ring. Uczestnicy mogą wybierać spośród 4 programów akademii: BMW M Intensive Training, BMW M Perfection Training, BMW Basic Safety Training oraz BMW Compact Safety Training.

2019: Certyfikacja BMW M.

W październiku 2019 roku BMW M Driving Experience Polska zostało dziewiątym na świecie certyfikowanym ośrodkiem treningowym BMW M, uzyskując drugi najlepszy wynik w procesie międzynarodowej certyfikacji. Potwierdza to najwyższą jakość prowadzonych przez nas szkoleń i treningów oraz niezapomniane emocje dla uczestników.

loader
BMW Driving Experience
Michelin - BMW Driving Experience
Instagram - BMW Driving Experience